Забравена парола Регистрация

За или против задължителна застраховка на дома срещу природни бедствия?

• Публикувано на 17.01.2014 12:24 от потребител yulia

http://bgreferendum.bg/?page=referendum&id=30

• Публикувано на 17.01.2014 13:02 от потребител Г. Г.

Според мен е крайно наложително да бъде въведено задължителното застраховане на дома.

• Публикувано на 17.01.2014 13:10 от потребител 0f7ba

Не, защото българинът е беден и няма възможност да отдели средства да застрахова дома си

• Публикувано на 17.01.2014 13:48 от потребител М.Лазаров

Защо българина да не може да задели средства да застрахова дома си , а може да задели такива да застрахова автомобила си , при условие , че премията по имуществените застраховки в повечето случаи е в пъти по-ниска? Не е ли въпрос на застрахователна култура?

• Публикувано на 17.01.2014 14:33 от потребител vasilev

Вече има такава създадена дискусия.

• Публикувано на 29.01.2014 15:53 от потребител Dydo

Редно е да има такава задължителна застраховка, но разбира се на напълно достъпна цена. Когато всичко е наред, българина не се замисля много върху нещата, които могат да му се случат, но когато стане, държавата няма възможност да поеме подобни разходи, ако са от голям мащаб. Същевременно, много хора могат да се окажат на улицата и без очакване, че ще бъдат обезщетени по някакъв начин.

• Публикувано на 01.02.2014 19:02 от потребител 5f4d0

Аз също мисля, че е задължително. Толкова години гледаме как населението страда от бедствия и въпреки това не си взема никаква поука, за да се застрахова и винаги се оплаква, че държавата не помага впоследствие. Колкото и да няма пари, разходите които после ще се хвърлят за ремонти и възстановяване са в пъти повече. Крайно време е българина да придобие малко по-голяма застрахователна култура и да спре да се оплаква само с безпаричие.

Нов коментар

Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да напишете коментар по темата.