Забравена парола Регистрация

Завеждане на щета

  • Публикувано на 17.01.2014 10:46 от потребител 620a7

    Здравейте, случайно някой да знае, има ли някакъв срок за завеждане на щета по гражданска отговорност?

  • Публикувано на 17.01.2014 11:38 от потребител Anonymous

    Доколкото знам срока за предявяване на претенции е седем години съгласно четвърта моторна директива, толкова колкото се съхраняват застрахователните полици.

  • Публикувано на 17.01.2014 12:06 от потребител Гаргамел

    Всъщност по нашето законодателство срокът е петгодишен от настъпване на събитието за застраховки "Отговорности".

  • Публикувано на 17.01.2014 12:39 от потребител М.Лазаров

    Гражданската отговорност е със срок на давност 5г. считан от датата на настъпване на застрахователното събитие.

    Редактирано на 17.01.2014 12:42:32 от М.Лазаров

  • Публикувано на 17.01.2014 12:47 от потребител b9ea9

    Правата по застрахователния договор по застраховка "ГО на автомобилистите" се погасяват с петгодишен давностен срок.

  • Публикувано на 17.01.2014 15:24 от потребител 620a7

    Благодаря на всички за изчерпателните отговори. :)

  • Публикувано на 28.07.2014 23:59 от потребител c4f85

    Zdraveite. Predvaritelno se izvinqvam za latinskite bukvi, no sum v chuzhbina i nqmam bulgarski ezik na komputara, koito izpolzvam. Molq da mi kajete kade moga da vidq cherno na bqlo che zakonoviq srok za zavezhdane na shteta po grazhdanska otgovornost e 5 godini, zashtoto poluchawam razlichni otgovori navsqkude. Trqbwa mi koi zakon i kude tochno go pishe. Iskam da go pokaja na edin zastrahovatelen broker s koito ne moga da izlqza na glava. Toi tvurdi che sroka e 7 dni... Predvaritelno blagodarq

  • Публикувано на 29.07.2014 12:56 от потребител М.Лазаров

    Здравей, c4f85. Срокът е 5г от датата на настъпване на събитието. Пише го в кодекса за застраховане - чл. 197.

  • Публикувано на 06.08.2014 13:41 от потребител 04687

    Здравейте, каква е процедурата в случай, че каското изтече, докато автомобилът е в чужбина и полицата трябва да се поднови? Плащането на премията може да стане по банка, но какво се прави с огледа и заснемането?

  • Публикувано на 07.08.2014 13:48 от потребител М.Лазаров

    До 04687 - Процедурата е следната :
    С цел осигуряване на покритие по Застрахователния договор е необходимо същия да бъде подновен без прекъсване, като полицата бъде изпратенa за уведомление в ЗК „ЛЕВ ИНС” АД заедно с четири диагонално направени снимки на МПС-то ,на които да фигурира и ежедневник за достоверност на датата , на която са направени снимките.

    2. В срок от 24 часа от влизането на територията на Република България на МПС да бъде извършен оглед и направен снимков материал в посочените пунктове.

Нов коментар

Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да напишете коментар по темата.