Забравена парола Регистрация

Застраховка за скиори и сноубордисти при пътуване в чужбина

• Публикувано на 12.01.2015 15:27 от потребител Winter

- Здравейте, предстои ми ски ваканция в чужбина. В тази връзка искам да ви попитам, знае ли някой дали застраховката „Медицински разноски в чужбина“ покрива злополука на пистата и в случай на инцидент какво трябва да направя? Благодаря ви, предварително.

• Публикувано на 12.01.2015 15:58 от потребител maria

Здравейте. Надявам се да ви бъда от полза, тъй като скоро и на мен ми се наложи да задавам същите въпроси. Да, застраховката “Медицински разноски в чужбина“ покрива злополука на пистата, ако е заплатена съответно двойна премия. В случай на инцидент в чужбина трябва да се свържете с 24- часов кол център на асистираща компания Корис България, която поема случая и дава указания за лечебно заведение, за да не плащате. В противен случай, търсите помощ от планинските спасители на съответната държава, заплащате за услугата и с оригиналните документи, след завръщане в България, се възстановяват изразходваните средства до лимита по застраховката.

• Публикувано на 12.01.2015 16:23 от потребител Winter

Много ви благодаря. Имам и още един въпрос във връзка с предстоящото ми пътуване, надявам се да успеете да ми отговорите. За каква застрахователна сума е добре да се застраховам аз като активен скиор и приятелят ми, който е сноубордист?

• Публикувано на 12.01.2015 16:48 от потребител yasen

Здравей Winter, мисля, че и аз мога да отговоря на този въпрос,. Препоръчителната застрахователна сума за спортист, както е в твоя случай - скиор и сноубордист, за Европа е 10 000 евро, което е 12 лева на човек за срок от 7 дни. За САЩ и Канада застрахователната сума е по-висока. Пожелавам ти страхотна ваканция :)))

• Публикувано на 13.01.2015 10:39 от потребител Winter

Благодаря ви на всички за помощта! Днес си направихме застраховките с моя приятел и след няколко дни тръгваме, вече по-сигурни :-) Усмихнат ден!

• Публикувано на 14.01.2015 11:37 от потребител maria

Здравейте Winter, включвам се, за да ви кажа, че можете да изчислите вашата застраховка на сайта на "Лев Инс". Там има калкулатор по застраховка "Медицински разноски" с асистанс, за български и чуждестранни граждани, пребиваващи на територията на друга държава. Ето и линка: http://www.lev-ins.com/bg/healthinsurance/. Успех!

• Публикувано на 15.01.2015 10:53 от потребител Rav82

Здравейте, а каква застраховка мога да си сключа, ако съм активен скиор, но ползвам главно пистите в България?

• Публикувано на 15.01.2015 15:01 от потребител maria

Привет, Рав 82, за активните спортисти, скиори и сноубордисти, които са избрали пистите в България, има вариант да сключат индивидуална или групова застраховка за злополука и покрити рискове. Застрахователните суми са от 1000 до 10 000 лева. Застраховката е валидна само за страната.

Нов коментар

Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да напишете коментар по темата.