Забравена парола Регистрация

Защита на фирмен сайт

• Публикувано на 13.10.2014 11:55 от потребител Мариела

Здравейте,
    Имам фирмен сайт, който няма да назова, с цел да не правя реклама.
    В последните 3 месеца беше атакуван над 20 пъти от хакери по цял свят и няколко пъти го хакнаха. Как мога да го защитя, защото все пак е лицето на фирмата ми?
    Благодаря предварително.

• Публикувано на 13.10.2014 12:21 от потребител Stefan

Здравейте,
    Имам IT фирма, която се занимава с подобни неща.
    Срещал съм такива проблеми при мои клиенти и лесно се справихме с тях.
    Предполагам, че ще мога да съм полезен ако отговорите на няколко въпроса:
    Сайтът Ви статичен ли е или използвате някаква платформа за управление на съдържанието? Какъв хостинг използвате? Имате ли SSL сертификат? Кой има достъп до него? Съхранявате ли паролите си в браузъра на някой компютър и отново кой има достъп до него?

• Публикувано на 14.10.2014 10:54 от потребител Мариела

Здравейте,
    Ще се радвам на помощта ви и изпращам отговори на въпросите:
    1. Сайтът е правен от фирма на системата Wordpress.
    2. Хостингът е при ICN, но не помня как се казва планът.
    3. Не съм сигурна, но мисля че не.
    4. Достъп имам само аз и съдружникът ми, но ползваме един и същ потребител и парола за вход.
    5. Предполагам, че да защото пиша само потребителя и паролата ми излиза автоматично. Достъп до компютъра имам само аз с парола и съдружникът ми.
    Надявам се да съм била полезна и очаквам отговора ви.

• Публикувано на 14.10.2014 11:34 от потребител Stefan

Здравейте,
    При използването на подобни системи, винаги има риск от атаки. Хакерите прихващат системата която използвате и правят множество опити за проникване в нея. Ако имате техническо лице (или фирмата правила сайта), го помолете да обнови системата до най-новата версия (в момента мисля е 4.0). След това да Ви добави плъгина ithemes security (или аналогичен) и да го активира и настрои. Самата приставка е пълна със съвети и препоръки за защита и ще гарантира много по-добра сигурност. Сменете паролата си и не я записвайте никъде, а си я помнете. Ако случайно я забравите, от хостинг компанията ще Ви съдействат да я смените. Използвайте нещо дълго с цифри, малки и големи букви. Когато се логвате в администрацията, не избирайте "Запази" за паролата. Проверете, дали хостинг компанията предлага безплатен backup и се възползвайте. Ако все пак някой хакне системата може да се установи проблема и да се върне резервното копие, след което да се предпазите от нови атаки. Използването на SSL сертификат на сайта Ви кодира връзката между вашия компютър и сайта и така се затруднява прихващането на информация като парола например.

Поздрави

• Публикувано на 16.10.2014 10:57 от потребител Мариела

Здравейте,

Съветите ви помогнаха и сайтът е много по-защитен по мое мнение. Фирмата, която го прави извърши необходимите промени и казаха, че и по тяхно мнение е много по-сигурно така. Не ми взеха пари, а вече имаше един опит за хакерска атака, който беше неуспешен.

Благодаря много и успешен ден.

Нов коментар

Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да напишете коментар по темата.