Забравена парола Регистрация

Голям тaлoн - Гърция

• Публикувано на 08.07.2014 14:16 от потребител Teodor

В началото на август ще пътувам до Гърция и покрай всичките неща, които се изговориха през миналите седмици в медиите ми беше зададен въпросът какво ще правя при положение, че колата ми е лизингова и големия талон не е в мен.Проверявах къде ли не, дори и в страницата на Министерство на външните работи, но не открих списък с необходимите документи. Моля, които пътува по – често и е бил спиран за проверка да сподели информация. 

• Публикувано на 08.07.2014 14:19 от потребител Петър

Никога не са ми искали големия талон на колата, когато съм пътувал в Гърция. Някои от приятелите ми ходят поне два пъти годишно и не знам на някой от тях да са искали. 

• Публикувано на 08.07.2014 14:26 от потребител Марти

Защо не питаш лизинговата компания?

• Публикувано на 08.07.2014 14:32 от потребител Емил

Все пак си вземи големия талон за всеки случай. Аз съм ходил, но не са ме спирали. Знам, че глобите са умопомрачителни и внимавай с правилата, защото полицаите не са като нашите.

• Публикувано на 08.07.2014 15:23 от потребител Teodor

Сега се чух с лизинговата компания, казах ми че не ми трябва голям талон, но за всеки случай ще ли да ми изпратят копие от него.

• Публикувано на 10.07.2014 08:46 от потребител Сашо

Задължително ти трябва големия талон, последно нали министъра каза, че Гърция има право да иска големия талон на автомобилите.

• Публикувано на 10.07.2014 15:58 от потребител ico

Големия талон ще се изисква само за товарни автомобили. В случай, че колата ти е регистрирана като товарна е добре (даже силно препоръчително) да си носиш големия талон. Началото на Май месец пътувах в Гърция и ме спря полиция за проверка. Като документи ми поискаха само моята шофьорска книжка, личната карта на жена ми и зелената карта. Друго не съм им давал въпреки, че колата ми е регистрирана като товарна.

• Публикувано на 11.07.2014 10:02 от потребител Teodor

10x за инфото, вече си получих и копието на талона от лизинговата компания. :)

• Публикувано на 11.07.2014 10:21 от потребител martoname

Има директива, която казва: изискването е заложено в европейската директива 1999/37/ЕО и е в сила от 2011 година, но санкции се налагат от 17 април. От МВР потвърдиха, че има такъв текст. В член 5, параграф едно на директивата се казва: "За целите на идентифицирането на превозното средство в пътния трафик държавите-членки могат да изискат водачът да носи при себе си част І-ва от свидетелството за регистрация". В този смисъл Гърция има право да го изисква.- цитат в. Дневник

• Публикувано на 11.07.2014 10:29 от потребител Nikola

Демек всички документи за колата в една чантичка, за да си спокоен.

Нов коментар

Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да напишете коментар по темата.